Skriv ett nytt inlägg! Aktuellt just nu Senaste inläggen

Akut: Katter i nöd Artikelarkiv Huskatter omplacering Information Katthem o.dyl. Kattklubbar Kattpensionat Mat och sand Minnesplatser Om sajten Ras: Abessinier Ras: American Curl Ras: Balines Ras: Bengal Ras: Bombay Ras: Brittiskt Korthår Ras: Burma Ras: Burmilla Ras: Cornish Rex Ras: Cymric Ras: Devon Rex Ras: Don Sphynx Ras: Egyptisk Mau Ras: Europé Ras: Exotic Ras: German Rex Ras: Helig Birma Ras: Korat Ras: La Perm Ras: Maine Coon Ras: Manx Ras: Nebelung Ras: Norsk Skogkatt Ras: Ocicat Ras: Oriental Korthår Ras: Oriental Långhår Ras: Perser Ras: Peterbald Ras: Pixie-Bob Ras: Ragdoll Ras: Russian Blue Ras: Selkirk Rex Ras: Siames Ras: Sibirisk Katt Ras: Singapura Ras: Sokoke Ras: Somali Ras: Sphynx Ras: Turkisk Angora Ras: Turkisk Van Tillbehör och leksaker Veterinärer mm i Södermanland Veterinärer mm i Uppland Veterinärer mm i Västmanland Veterinärer mm på Gotland Zoo-handel mm i Södermanland Zoo-handel mm i Uppland Zoo-handel mm i Västmanland Zoo-handel mm på Gotland Zoo-handel på webben mm Övrigt
Ras: Cornish Rex

Uppfödare Cornish Rex

2006-11-27 20:10 #0 av: Leffe

Här kan du som är uppfödare av Cornish Rex i landskapen runt Mälaren - Södermanland. Uppland och Västmanland vara med. Om du inte skriver din adress här måste du maila den till katt08@katt08.se. Om vi inte får adressen här eller på mail tas din annons bort.

Tryck på kommentera inlägget. Du får själv se till att dina uppgifter är aktuella.

Vill du ha en bildannons (banner) här i huvudet se iFokus
Vill du ha banner ovanför ditt stamnamn nedan kontakta katt08@katt08.se

Lista nedan

Anmäl
2006-11-27 22:26 #1 av: Leffe
S*Batty Catty
Ellen Westfelt
08-84 90 65
battycatty@passagen.se
Anmäl
2006-11-27 22:28 #2 av: Leffe
Hanna Drammeh
08-86 89 87
hannadrammeh@hotmail.com
Hemsida
Anmäl
2006-11-27 22:31 #3 av: Leffe

Skvadronens
Martin Grosin
Odalvägen 23, 174 49 SUNDBYBERG
08-733 13 65, 073-676 21 07
Uppfödning av Cornish Rex sedan 1994.
Martin.Grosin@bredband.net
Hemsida
Anmäl
2006-11-27 23:08 #4 av: Leffe
S*Rackartuss
Maria & Olle Wademark
08-711 08 66, 070-795 08 66
rackar.tuss@swipnet.se
Anmäl
2006-11-27 23:10 #5 av: Leffe
Malin Gustafsson
Malmgårdsvägen 26, 116 38 STOCKHOLM
rexkatten@tigerkvinnan.com
Anmäl
2006-11-27 23:14 #6 av: Leffe
S*Klockriket's
Ann-Cathrine Andersson & Marie Granat
08-580 351 57, 08-580 814 83
klockrikets@passagen.se
Anmäl
2006-11-27 23:16 #7 av: Leffe
S*Kvasikattens
Karin Dahl
Barrstigen 14, 152 50 SÖDERTÄLJE
08-550199 12
En småskalig uppfödning av Cornish. Kattkunskapen är diger och har som ledstjärna - bra temperament, snälla och lugna katter, sund avel och sunda starka katter, bra päls och rätta typen av CRX. Prioriterar en välmående katt före en extremtypad katt och har bra gener i avelsbasen för detta ändamål.
kvasikatten@swipnet.se
Anmäl
2006-11-27 23:21 #8 av: Leffe

Mes Chats
Sofia Lindgren
Härjedalsgatan 38, 162 66 VÄLLINGBY
070-662 59 83
sofia.lindgren@post.utfors.se
Hemsida

Anmäl
2006-11-27 23:23 #9 av: Leffe
S*Söderskogen's
Eva Ehrnström
Bellmansgatan 22 C, 118 47 STOCKHOLM
08-642 30 36
eva.ehrnstrom@chello.se
Anmäl
2006-11-27 23:28 #11 av: Leffe
S*Mile High's
Anette Haney
Södermannagatan 31, 3tr, 116 40 STOCKHOLM
08-556 035 03
anette_haney@hotmail.com
Anmäl
2006-11-27 23:30 #12 av: Leffe
S*Källbos
Carina Eriksson
Karlsborgsvägen 269, 195 33 MÄRSTA
08-591 213 51
carina_kallbos@tninet.se
Anmäl
2006-11-27 23:32 #13 av: Leffe
S*Fort Knox
Josephine Ekengren
08-669 89 00
josephine@fortknoxcrx.com
Anmäl
2006-11-27 23:33 #14 av: Leffe
S*Delisch
Renée Sjöström
Klasrovägen 45 A, 191 49 SOLLENTUNA
delisch@spray.se
Anmäl
2006-11-27 23:36 #15 av: Leffe

S*Änglarna's
Frida Marklund
Geijersvägen 8, 112 44 STOCKHOLM
info@anglarnas.com
Hemsida
Anmäl
2006-11-27 23:39 #16 av: Leffe
S*Grabbarnas
Elisabeth "Lisa" Jansson
Vinkelhagsvägen 17, ÄLTA
08-773 40 76
lisa@cornishrex.se
Anmäl
2006-11-27 23:43 #17 av: Leffe
S*Nattsmygarn
Marie-Ann Strand
Marie-Ann.Strand@rinkeby.stockholm.se
Anmäl
2006-11-27 23:44 #18 av: Leffe
S*Pinglornas
Ida Ljung
018-25 53 91
ida.ljung@comhem.se
Anmäl
2006-11-27 23:48 #19 av: Leffe

S*Djäknens
Eine Palm
Djäknegatan 17, 754 23 UPPSALA
018-26 02 34
eine.palm@telia.com
Hemsida
Anmäl
2006-11-27 23:51 #20 av: Leffe
Pepparrotens
Ulrika von Knorring
Bergsgatan 94, 745 32 ENKÖPING
0171-47 70 57
Solida och vitfläck, i framtiden även makade.
pepparrotens.rex@swipnet.se
Anmäl
2006-11-27 23:54 #21 av: Leffe

S*Blå Katten
Monica Lagerquist
Lagundavägen 16, 740 82 ÖRSUNDSBRO
0171-46 09 40
m.lagerquist@telia.com
Hemsida
Anmäl
2006-11-27 23:56 #22 av: Leffe
S*Gosaknosans
Lisa & Christoffer Lindberg
08-10 23 52
gosaknosans@bredband.net
Anmäl
2006-12-16 14:41 #23 av: Leffe

S*Sewena
Maria Engström
Benvägen 45
723 52 VÄSTERÅS
070-5892183
engtrom_95@bredband.net
Hemsida

Anmäl
2006-12-17 01:19 #24 av: Leffe

S*Kryddans
Malin Muñoz
Fredrika Bremers Gata 17
129 50 HÄGERSTEN
08-464 76 97
kryddans@msn.com

Anmäl
2006-12-20 07:08 #25 av: Vagens


Vågens
Leif Dollert
Hallgatan 5, 169 32 SOLNA
08-730 12 43, 0785-38 72 70
vagens@vagens.se
Hemsida

Uppfödning av Cornish Rex sedan 1993

Anmäl

Det finns en till kommentar till den här diskussionen. Den är bara synlig för medlemmar på iFokus. För att läsa kommentaren, logga in eller registrera dig på iFokus.