Skriv ett nytt inlägg! Aktuellt just nu Senaste inläggen

Akut: Katter i nöd Artikelarkiv Huskatter omplacering Information Katthem o.dyl. Kattklubbar Kattpensionat Mat och sand Minnesplatser Om sajten Ras: Abessinier Ras: American Curl Ras: Balines Ras: Bengal Ras: Bombay Ras: Brittiskt Korthår Ras: Burma Ras: Burmilla Ras: Cornish Rex Ras: Cymric Ras: Devon Rex Ras: Don Sphynx Ras: Egyptisk Mau Ras: Europé Ras: Exotic Ras: German Rex Ras: Helig Birma Ras: Korat Ras: La Perm Ras: Maine Coon Ras: Manx Ras: Nebelung Ras: Norsk Skogkatt Ras: Ocicat Ras: Oriental Korthår Ras: Oriental Långhår Ras: Perser Ras: Peterbald Ras: Pixie-Bob Ras: Ragdoll Ras: Russian Blue Ras: Selkirk Rex Ras: Siames Ras: Sibirisk Katt Ras: Singapura Ras: Sokoke Ras: Somali Ras: Sphynx Ras: Turkisk Angora Ras: Turkisk Van Tillbehör och leksaker Veterinärer mm i Södermanland Veterinärer mm i Uppland Veterinärer mm i Västmanland Veterinärer mm på Gotland Zoo-handel mm i Södermanland Zoo-handel mm i Uppland Zoo-handel mm i Västmanland Zoo-handel mm på Gotland Zoo-handel på webben mm Övrigt
Ras: Norsk Skogkatt

Uppfödare Norsk Skogkatt

2006-11-30 07:25 #0 av: Leffe

Här kan du som är uppfödare av Norsk Skogkatt i landskapen runt Mälaren - Södermanland. Uppland och Västmanland vara med. Om du inte skriver din adress här måste du maila den till katt08@katt08.se. Om vi inte får adressen här eller på mail tas din annons bort.

Tryck på kommentera inlägget. Du får själv se till att dina uppgifter är aktuella.

Vill du ha en bildannons (banner) här i huvudet se iFokus
Vill du ha banner ovanför ditt stamnamn nedan kontakta katt08@katt08.se



Lista nedan

Anmäl
2006-12-09 10:04 #1 av: Leffe
S*Chinona's
Eva & Bengt Gustafsson
08-99 77 30
chinonas@telia.com
Anmäl
2006-12-09 10:17 #2 av: Leffe
Dufnäs
Karin Zelmerlööw
Berguvsgränd 5
131 50 SALTSJÖ-DUVNÄS
08-716 65 89
karin.zelmer@hem.utfors.se
Anmäl
2006-12-09 10:19 #3 av: Leffe

S*EneboStugans
Cecilia Nordwall
EneboStugan
186 92 VALLENTUNA
08-511 767 47
enebostugan@mail.bip.net

Anmäl
2006-12-09 10:23 #4 av: Leffe

Izawatha's
Kristina Strömberg & Kjell Wikström
Svarttjärnsvägen 11
134 63 INGARÖ
08-747 04 57
izawathas@brevet.nu

Anmäl
2006-12-09 10:24 #5 av: Leffe
S*Juvelens
Kjell & Lena Andersson
kjell.lena@telia.com
Anmäl
2006-12-09 10:36 #6 av: Leffe
S*Kattfarmen
Anna & Arne Lodin
Essinge Brogata 27
112 61 STOCKHOLM
08-656 05 09
a.lodin@telia.com
Anmäl
2006-12-09 10:38 #7 av: Leffe
S*Knallhattens
Anita Gülich
Tröskverksvägen 67
125 34 ÄLVSJÖ
08-99 95 64
anita99@spray.se
Anmäl
2006-12-09 10:38 #8 av: Leffe
S*Moa's
Monica Adolfson
Gabrielstorp, Torö
149 92 NYNÄSHAMN
08-520 316 56
moas.nynashamn@swipnet.se
Anmäl
2006-12-09 13:33 #9 av: Leffe

S*Poo Nai's
Suzanne Wejland
08-608 23 38
suzanne.wejland@telia.com

Anmäl
2006-12-09 13:35 #10 av: Leffe
S*Rufu's
Ann Andersson
08-550 292 38
ann.rufus@telia.com
Anmäl
2006-12-09 13:36 #11 av: Leffe
S*Svartträsket's
Martina & Robin Helly
Box 82
130 40 DJURHAMN
08-574 128 01, 070-495 00 55
nfo@svarttraskets.com
Hemsida
Anmäl
2006-12-09 13:37 #12 av: Leffe
Tassemarkens
Ylva Ribbing Linder
08-646 07 59
ylva.ribbing@swipnet.se
Anmäl
2006-12-09 13:38 #13 av: Leffe

S*Tigerögas

Johanna Grebner
08-659 00 96
johanna@tigerogas.se
Hemsida
Anmäl
2006-12-09 13:40 #14 av: Leffe
S*Trollgumman's
Rosmarie Silverstav
Stenvägen 17
136 48 HANINGE
08-745 14 90
trollgummans@ebox.tninet.se
Anmäl
2006-12-09 13:57 #15 av: Leffe
S*Ulvborgens
Catharina & Örjan Engebrand
Tackjärnsvägen 11, 7tr
168 68 BROMMA
08-564 342 02
ulvborgens@brevet.nu
Anmäl
2006-12-09 13:58 #16 av: Leffe

Vintergatan's
Marie Wickell
070-627 75 31
marie.wickell@chello.se

En liten uppfödning i Bromma

Anmäl
2006-12-09 15:30 #17 av: Leffe

S*Wilderness
Annika Hedhag
Tjädervägen 42
187 43 TÄBY
08-768 67 38
wilderness@telia.com

Anmäl
2006-12-09 15:31 #18 av: Leffe

S*Ansuz

Carina Avemark
carina@ansuz.se
Hemsida
Anmäl
2006-12-09 15:32 #19 av: Leffe
S*Drakborgens
Katarina Strahl
Himmelsvägen 15
141 91 HUDDINGE
08-26 54 41
katarina.strahl@tele2.se
Anmäl
2006-12-09 15:33 #20 av: Leffe
S*Dvärgmårans
Mikaela Karlsson
070-667 12 94
mika@trifidia.se
Anmäl
2006-12-09 15:35 #21 av: Leffe

S*Fairlight's
Anne Rönn
Tunvägen 1
170 68 SOLNA
070-85 94 97
birma@iname.com

Anmäl
2006-12-09 15:37 #22 av: Leffe

S*Gersimis
Tina Laine & Jesper Johansen
Borgågatan 8
164 75 KISTA
070-778 03 67
tina@gersimi.se, jepson@gersimi.se
Hemsida

Anmäl
2006-12-09 15:39 #23 av: Leffe

S*Glömstaskogens
Angelike & Michaela Lundgren
08-710 66 64
angelike.lundgren@comhem.se

Anmäl
2006-12-09 15:39 #24 av: Leffe
S*Jamaloss
Maja Svärd
majamamman@hotmail.com
Anmäl
2006-12-09 15:40 #25 av: Leffe


Källbokatten

Wiveca Fransson
Källbo, Odensala
195 92 MÄRSTA
08-591 492 74
wi.fra@telia.com
Hemsida

Anmäl
2006-12-09 19:07 #26 av: Leffe
S*Stenhamra
Anna Lena Lindell
Lupingränd 7 b
179 60 STENHAMRA
08-560 445 92
al.lindell@telia.com
Hemsida
Anmäl
2006-12-09 19:08 #27 av: Leffe
S*Svampan's
Ann-Britt Gustavsson
08-648 31 29
ampan3@msn.com
Anmäl
2006-12-09 19:09 #28 av: Leffe
S*Söderstintans
Cecilia Rydahl
070-471 904 05
cecilia@rydahl.net
Anmäl
2006-12-09 19:10 #29 av: Leffe
S*Vesterlyckans
Maj Kårlycke
08-550 667 37
maj.kr@telia.com
Anmäl
2006-12-09 19:11 #30 av: Leffe

Vågens

Leif Dollert
Hallgatan 5
169 32 SOLNA
08-730 12 43, 0735-32 78 70
vagens@vagens.se
Hemsida
Anmäl
2006-12-09 19:11 #31 av: Leffe

S*Highlander's

Inga Lill Rönn
Dunker Hedtorp
640 32 MALMKÖPING
0157-144 77
lill.ronn@tele2.se
Hemsida
Anmäl
2006-12-09 19:12 #32 av: Leffe
S*Kaup Home Cat's
Yvonne Berglöf Östhem
Fnyskvägen 2
135 49 TYRESÖ
08-798 52 40
nonne123@hotmail.com
Anmäl
2006-12-09 19:13 #33 av: Leffe

Nynäskatten

Daniella Holmdahl & Totte Seldeé
Nynäshamn
070-404 48 62
daniella.holmdahl@bredband.net
Hemsida
Anmäl
2006-12-20 19:25 #34 av: fjellans



Rita Fjellander
0156- 267 44

fjellans@fjellans.se

Anmäl
2007-01-13 19:38 #35 av: Schackis
S*AsKett´s NFO o TUA
Jessica o Mats Askett
Gamla Oxelösundsvägen 3
613 31 Oxelösund
0155-35478
matjes@askett.se
Hemsida
Anmäl
2007-01-15 17:25 #36 av: SweetScarlet

S*Sweet Scarlet's

Jeanette Nilsson

08-6444320

070-6630208

katt@sweet-scarlets.se

Hemsida www.sweet-scarlets.se

 

Anmäl
2007-01-27 12:26 #37 av: Tinis

S*Kattilaforsens

Tina Ackelid

08-658 58 22

kattilaforsens@telia.com

Hemsida

Anmäl
2007-02-11 15:10 #38 av: Leffe
S*Spin Engine's
Gunilla & Andrea Spångberg
019-148842

u19109591@telia.com

Anmäl

Det finns en till kommentar till den här diskussionen. Den är bara synlig för medlemmar på iFokus. För att läsa kommentaren, logga in eller registrera dig på iFokus.